12 grudnia 2012 15:30 | Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE, W DOMU, NA DRODZE - WARSZTATY

10 grudnia 2012 roku odbyły się warsztaty dla uczniów kl. I-VI na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze. Zajęcia przeprowadzone były przez  edukatorów Centrum Profilaktyki Edukacji z Krakowa.

Pokaz slajdów, rozmowa kierowana, scenki dramowe na nowo przypomniały uczniom zasady bezpieczeństwa i zachowania asertywne.

Tematyka dotyczyła następujących zagadnień:

1. Co to znaczy być bezpiecznym?
  2. Miejsca szczególnie niebezpieczne w najbliższym otoczeniu.
  3. Zachowanie ostrożności wobec nieznajomego.
  4. Bezpieczeństwo na drodze.
  5. Bezpieczne zabawy.
  6. Wzywanie pomocy w sytuacji zagrożenia.

Warsztaty uświadomiły uczniom, że wtedy są bezpieczni, kiedy sami potrafią zadbać o swoje zdrowie i życie.

Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radoszycach.

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE - WARSZTATY