Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.

11 października 2017 23:03 | Aktualności

DZIEŃ JABŁKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Dzień 6.10. 2017r. przebiegł pod hasłem „Jabłuszka pachnące zjadamy, zdrowie zyskamy”. Dzieci przybyły do przedszkola ubrane w wesołe barwy jabłek. Każde potrafiło powiedzieć, dlaczego należy spożywać jabłka i ich przetwory. Rozwiązywały zagadki, quizy. Wyliczały znane, najbardziej lubiane odmiany polskich jabłek. Rozpoznawały kształt, zapach, kolor i oczywiście smak. Znają drogę powstawania jabłuszka na jabłoni od nasionka. Oglądały części budowy owocu w ich połówkach. Z wychowawczynią przygotowały inscenizację na podstawie wiersza J. Brzechwy „Entliczek- pentliczek”. Po zabawach sprawnościowych i paluszkowych dzieci śpiewały jabłuszkowe rymowanki i zatańczyły przy „Owocowym bluesie”. Samodzielnie wykonały też prace plastyczne zaproponowanymi technikami na szkolny konkurs „Chrapka na jabłka”. Konkurs był ogłoszony w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek.

Dzieci doceniają walory smakowe i odżywcze jabłek, nie mogły się doczekać, kiedy skosztują przyniesionych bohaterów dnia… „Zamiast chipsów zjem jabłuszko, bo ja dbam o swoje serduszko”.

DZIEŃ JABŁKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM