Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.

01 października 2017 20:09 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Poprzez wspólną zabawę, nauczyciele matematyki  propagowali zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także tajników przedmiotu matematyki. Musimy pamiętać i zdawać sobie z tego sprawę, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć myślenia. Uczniowie kl. VII wspólnie rozwiązywali krzyżówkę matematyczną, której hasło brzmiało "TABLICZKA MNOŻENIA". Podczas przerw uczniowie kl. 3-7odpytywali się na wzajem działań mnożenia.  Z pewnością to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

http://www.wmtday.org/pl - Źródło zdjęcia.