Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali - św. Jan Paweł II::Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach - witamy na naszej stronie internetowej.

25 września 2017 21:01 | Aktualności

WYJAZD ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO DO STADNICKIEJ WOLI NA SPEKTAKL PT. "ACH, TA PIPI, BARWNA PIPI"

„Ach, ta Pippi, barwna Pippi- od pomysłów głowa kipi”

25 września 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego przeżyły niezwykły, radosny dzień. Pojechały wraz z wychowawczynią P. Joanną Staciwą i P. Eweliną Pakułą do Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, gdzie w auli obejrzały spektakl pt. „Ach, ta Pippi”. Przedstawienie powstało w oparciu o klasykę serii książek Astrid Lindgren  i zostało wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Spektakl był barwny jak włosy Pippi. Bohaterka zamieszkująca z koniem i małpką, panem Nilssonem, bez mamy, która jest w niebie i taty- pirata, nie jest samotna. Ma dwoje wspaniałych przyjaciół, Tommy’ego i Annikę, z którymi przeżywa wiele przedziwnych i zabawnych przygód. Jest niesforna, pogodna, pełna energii i bezpretensjonalna. Pippi ma wyjątkową wyobraźnię, jest niezwykłą dziewczynką, więc niestworzone historie, które opowiada mogły wydarzyć się naprawdę. W przedstawieniu dominowały pełne humoru sytuacje, muzyczne roztańczone sceny, zabawne pościgi. Mali widzowie kibicowali Pippi w niebezpiecznych przygodach. Scenografia zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przenosiła widzów z Wilii Śmiesznotki na podwórze, do szkoły, na plac, gdzie był festyn. Najlepszymi recenzentami spektaklu były dzieci żywiołowo reagujące, zasłuchane, skupione i bijące brawa.

Cieszy to, że postać  Pippi ukochana przez kolejne pokolenia, nadal uczy odważnego wyrażania myśli, humoru, niebanalności, odwagi i nie poddawania się w najtrudniejszych sytuacjach.

Wycieczkę zorganizowała P. Joanna Staciwa.

Spektakl Pipi, ach ta Pipi