25 września 2017 20:40 | Aktualności

FILHARMONIA ŚWIĘTOKRZYSKA - "KONCERT W FILHARMONII"

W dniu 25 września 2017 gościliśmy w naszej szkole artystów Filharmonii Świętokrzyskiej z Kielc. Tytuł muzycznego przedstawienia  to ,,Koncert w Filharmonii”. Uczniowie dowiedzieli się na spotkaniu  jak należy zachować podczas koncertu w Filharmonii. Artyści przypomnieli  zasady panujące w filharmonii a mianowicie o obowiązkowym eleganckim ubraniu, o zachowaniu ciszy oraz o zakazie spożywania posiłków. Uczniowie poznali  nowe instrumenty tj. ksylofon oraz pianino. Niektórzy  uczniowie mogli osobiście spróbować zagrać  na ksylofonie. W czasie występu, dzieci wysłuchały następujących utworów :,, Dla Elizy” Ludwika van Beethovena, muzyczną opowieść o cygance Carmen z opery  francuskiego kompozytora  Georgesa’a Bizeta , ,,Marsz Turecki’’ Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz muzykę z bajki ,,Koziołek Matołek”- ,,Hiszpańska pchła”. Występ artystów był bardzo interesujący oraz  pouczający. Uczniowie nagrodzili występ artystów  dużymi brawami.

Zdjęcie- www.instrumentymuzyczne.pl