19 września 2017 22:11 | Aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

W dniu 18.09.2017r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w kolejną edycję akcji sprzątania świata, która odbywała się w tym roku pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. Jej organizatorem jest fundacja Nasza Ziemia, zaś celem promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Segregacja odpadów staje się coraz powszechniejsza. Niestety nadal dużo puszek, worków foliowych, opon czy sprzętów elektronicznych można znaleźć na poboczach dróg, w lasach, czy brzegach rzek.

Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami posprzątali pobliskie tereny wokół szkoły, jednocześnie pozyskując wiedzę na temat szkodliwości niektórych wyrzucanych śmieci. Dzięki włączeniu się w takie działanie społeczność szkolna uświadomi sobie negatywny wpływ "śmieci" na środowisko.

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej www.naszaziemia.pl

SPRZĄTANIE ŚWIATA