12 września 2017 20:47 | Aktualności

VII TYDZIEŃ WYCHOWANIA POD HASŁEM - MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ

Tydzień Wychowania to inicjatywa Kościoła w Polsce mająca podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Młodzi ludzie potrzebują autorytetów, przewodników i wiarygodnych świadków towarzyszących w życiu. Takim przykładem może być osoba Maryi, przybliżana w 300 rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i w 100  rocznicę Objawień Fatimskich.

Na wychowanie dziecka wpływają rodzice, nauczyciele, katecheci, idole, rówieśnicy.               W odpowiedzialnym wychowaniu ważną rolę odgrywa prawda. Na czym polega wychowanie do prawdy? Polega ono na tym, aby na wszystkich etapach procesu wychowawczego – dokonującego się w domach, w przedszkolach i szkołach – rodzice, nauczyciele i wychowawcy ukazywali wartość odkrywania ostatecznej prawdy o świecie, o człowieku i o Bogu. Ważne jest przy tym, aby pokazywali oni, jak do tej prawdy dążyć i w jaki sposób kierować się nią w codziennym życiu. Przed wychowawcami: rodzicami, nauczycielami, katechetami i duszpasterzami stoi zatem zadanie stawiania wymagań – najpierw sobie, a następnie własnym dzieciom oraz powierzonym im uczniom      i wychowankom.

Uczniowie klas 0-2 pod opieką katechetki Pani Krystyny Kowalczyk uczestniczyły                      w katechezach dotyczących wychowania i przybliżenia osoby Maryi. Ksiądz Paweł Bukała w klasach   3-7 lekcje religii poświęcił omawiając z uczniami zagadnienia wychowania, tak ważne w życiu dzieci. Dla całej społeczności szkolnej ogłoszony został konkurs na "Sukienkę Matki Bożej". Szablon ikony szaty Matki Bożej zaczerpnięty został z czasopisma prenumerowanego przez szkołę pt. "Promyczek Dobra". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dn. 2 października. Wszystkie prace konkursowe zostały wystawione w kaplicy Matki Bożej w kościele w Wilczkowicach w dniu 29 września, kiedy to właśnie w parafii rozpoczęło się Jerycho Różańcowe i przez miesiąc październik będą tam zdobiły świątynię.

Wyniki konkursu

I miejsce - Zuzanna Maciążek kl. V

II miejsce - Anna Pakuła kl. I

III miejsce - Bartosz Gładych kl. V

IV miejsce - Mateusz Król kl. IV

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud.

VII TYDZIEŃ WYCHOWANIA POD HASŁEM - MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ