14 czerwca 2017 00:28 | Aktualności

II GMINNA SPARTAKIADA SPORTOWA KLAS I-III W NASZEJ SZKOLE

DRUGA GMINNA SPARTAKIADA SPORTOWA DLA KLAS I-III W SZKOLE W WILCZKOWICACH

Wilczkowice zapraszają, dawkę sportu Wam podają!

13 czerwca 2017r. odbyła się już II edycja Gminnej Spartakiady dla dzieci klas I – III pod patronatem Wójta Gminy Radoszyce Pana Michała Pękali. Do rywalizacji stanęło 6 zespołów – reprezentacji z 6 szkół: Górnik, Grodziska, Kapałowa, Kłucka, Radoszyc i Wilczkowic.

Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej, wzmacnianie wiary we własne siły, emocjonalne przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesów
i skutecznego radzenia sobie ze stresem i porażkami, uczenie współpracy i współzawodnictwa zespołowego, dostarczenie dzieciom radości oraz integracja z drużynami innych szkół.

Zgodnie z przyjętym zwyczajem, w ramach uroczystego rozpoczęcia spartakiady, reprezentacje szkół Gminy Radoszyce w barwnych strojach przemaszerowały na boisko niosąc na czele pochodu flagę spartakiady. Po dotarciu do celu odbyła się prezentacja drużyn, odśpiewano hymn małego sportowca Sport to zdrowie i złożono obietnicę przestrzegania zasad gry fair play w czasie zmagań w kolejnych konkurencjach.

Imprezę otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach - Zbigniew Kowalczyk, witając gości: przybyłą w zastępstwie za Wójta Gminy Radoszyce Kierownika Referatu Promocji i Spraw Społecznych w Urzędzie Gminy w Radoszycach Agnieszkę Pikułę oraz wszystkie drużyny wraz z ich opiekunami.

W tegorocznej edycji zawodów pojawiły się następujące konkurencje:

1. Bieg z woreczkiem na głowie;
  2. Slalom z piłką do hokeja;
  3. Wyścig z przekładaniem szarfy;
  4. Bieg z ubieraniem i rozbieraniem koszulki;
  5. Wieloskoki drużynowe;
  6. Wyścig piłek do rugby górą.

Wszyscy zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani i zaangażowani w walkę o zwycięstwo. Rywalizacja była ogromna, ale z zachowaniem zasad gry fair play. Tegoroczne zmagania oceniali sędziowie:
Joanna Ściegienna i Zdzisław Ostrowski.

Ostatecznie wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – SP Radoszyce- 26 pkt.

II miejsce – SP Wilczkowice- 25 pkt.

III miejsce – SP Grodzisko- 22 pkt.

IV miejsce – SP Górniki- 20 pkt.

V miejsce – SP Kapałów- 19 pkt.

VI miejsce – SP Kłucko- 14 pkt.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DUCHA WALKI, WSPANIAŁEJ KONDYCJI I SPORTOWEJ POSTAWY.

Przy taktach muzyki drużynom dopingowały nasze szkolne Cheerleaderki, starsi  uczniowie i zebrana widownia. Po ciężkich zmaganiach zawodnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na słodki, pokrzepiający poczęstunek, a uczestniczące w zmaganiach zespoły otrzymały m.in.: puchar, medale, dyplom, piłkę
i gwizdek.

Drużynę reprezentującą SP Wilczkowice stanowili:

-        klasa I: Jakub Kurczyński, Mikołaj Wiklak

-        klasa II: Julia Leśnikowska, Jakub Stępień, Kacper Kuterski

-        kl. III: Julia Filipowicz, Łukasz Kotras, Michał Szymański, Krystian Wawrzeńczyk

Organizatorzy dziękują: Wójtowi Gminy Radoszyce Panu Michałowi Pękali za objęcie patronatu nad Spartakiadą, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radoszycach za przekazanie środków na zakup niezbędnych pomocy i nagród, Dyrektorowi Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radoszycach - dr n. med. Halinie Budkowskiej za oddelegowanie pielęgniarki szkolnej na zawody sportowe oraz Elżbiecie Macander za zapewnienie opieki medycznej nad uczestnikami.

Tegoroczną edycję Spartakiady przygotowały: p. Elżbieta Piskulak, p. Joanna Staciwa i p. Marianna Szczepańska. Prowadziła p. Wiesława Zbróg.

SPARTAKIADA