12 stycznia 2017 09:07 | Aktualności

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O SEKTACH? ZNAJOMOŚĆ PRZEZ INTERNET.

W dniu 12.01.2017r. odbył się apel informujący o zagrożeniu współczesnego świata jakim są sekty.

Dyrektor szkoły Zbigniew Kowalczyk przedstawił ogólne informacje na temat zorganizowanego apelu, a następnie odbyły się pogadanki na tematy: „Znajomość przez Internet ” i ,,Co powinniśmy wiedzieć o sektach?”.

Dyrektor omówił problematykę zawierania znajomości przez Internet. Podając przykłady przestrzegał uczniów przed różnymi ewentualnymi zagrożeniami jakie mogą wynikać ze znajomości z osobami, które nie zawsze podają swoje prawdziwe dane i informacje o sobie.

Następnie Pani Joanna Ściegienna opowiedziała o sektach. Przedstawiła mechanizmy działania sekt i skutki jakie niesie przynależność do sekt. Poinformowała uczniów aby w kontaktach z nowo poznanymi osobami kierowali się zdrowym rozsądkiem i rozmawiali o tym ze swoimi rodzicami. Wejście do sekty może zakończyć się trwałym urazem psychicznym. Przystąpienie do niej często kończy się tragicznie: pranie mózgu, ubezwłasnowolnianie, wyłudzanie pieniędzy od swoich wyznawców - to główne metody działania sekt.

Bądźcie zawsze ostrożni i zachowujcie zawsze daleko idącą ostrożność!