26 grudnia 2016 20:22 | Aktualności

JASEŁKA W KOŚCIELE

Dnia 26 grudnia w święto Św. Szczepana Męczennika po mszy świętej       o godz.10.00 uczniowie z naszej szkoły w kościele parafialnym w Wilczkowicach wystawili Jasełka. W świątecznie przystrojonej świątyni mali aktorzy wspaniale odtworzyli wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc narodzenia Bożej Dzieciny została nam przybliżona przez Aniołów zwiastujących wieść o narodzeniu Chrystusa pastuszkom, okrutnego króla Heroda, którego pycha doprowadziła do grzechu a w efekcie do śmierci oraz Mędrców ze Wschodu oddających hołd Jezusowi. Jasełka przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami oraz motywami biblijnymi. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, którzy gromkimi brawami nagrodzili młodych wykonawców.

Na zakończenie ks. prob. Marek Plewniak skierował ciepłe słowa podziękowania do wszystkich dzieci biorących udział w jasełkach jak i nauczycieli za trud włożony w przygotowanie dzieci do tak wspaniałego występu obdarowując wszystkich słodkim upominkiem.

JASEŁKA W KOŚCIELE