21 grudnia 2016 12:08 | Aktualności

BÓG SIĘ RODZI - JASEŁKA W SZKOLE

Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości odbywających się w naszej szkole.  W tym roku występ  przygotowany przez uczniów obejrzeli zaproszeni goście: Marian Jankowski - Przewodniczący Rady Gminy Radoszyce, Leopold Garbacz – Sekretarz Gminy Radoszyce, radna Wiesława Król, ks. prob. Marek Plewniak oraz cała społeczność szkolna i rodzice.
Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Za sprawą naszych małych aktorów na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem, aby zobaczyć, co wydarzyło się tam ponad dwa tysiące lat temu. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka przeplatana była kolędami i pastorałkami oraz tańcami aniołów i pasterzy. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odgrywali swoje role we wspaniałych strojach. Po występach dyrektor szkoły dr Zbigniew Kowalczyk bardzo serdecznie podziękował uczniom, którzy w ostatnim czasie po raz kolejny popisali się dużym kunsztem aktorskim oraz nauczycielom: Krystynie Kowalczyk, Alinie Dymińskiej, Joannie Staciwie, Mariannie Szczepańskiej, Annie Zajchowskiej, Elżbiecie Piskulak, Joannie Ściegiennej i Wiesławie Zbróg za przygotowanie tej pięknej uroczystości. Dyrektor oraz goście złożyli wszystkim życzenia — zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Tak zakończyła się pierwsza część wieczoru wigilijnego.

BÓG SIĘ RODZI