16 grudnia 2016 19:16 | Aktualności

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE - FILHARMONIA W SZKOLE

Dnia 16 grudnia 2016r. odbył się występ Filharmonii Świętokrzyskiej pt. Świąteczne kolędowanie. Uczniowie poznali historię Świętego Mikołaja, który wędrował z prezentami po różnych krajach. Dzięki temu poznały zwyczaje bożonarodzeniowe oraz kulturę w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Brazylia i Rosja. Gwiazdkowe przeboje i piękne kolędy zaprezentowane przez artystów Filharmonii przygotowały nas do magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz do powitania Nowego Roku. Uczniowie wraz z artystami zaśpiewali kolędy: Dzisiaj w Betlejem, Cicha noc, Gdy się Chrystus rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przybieżeli do Betlejem pasterze.

Na koniec występu prowadząca - pani Agnieszka Nowak- Zagóra złożyła w imieniu swoim i artystów życzenia świąteczne i noworoczne.

FILHARMONIA W SZKOLE- ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE